Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 29-րդ կետի «գ» ենթակետով և 48-րդ կետով, հիմք ընդունելով Անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքի պետական գրանցման թիվ 03112014-06-0008 վկայականը, սեփականատեր Լազր Հովհաննեսի Զուլալյանի դիմումը, «ԻՆԷՔՍ» ՍՊԸ-ի կողմից կազմված հողամասի հատակագծերը. որոշում եմ
1. Փամբակ համայնքի Մարգահովիտ բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող 06-070-0036-0013 կադաստրային ծածկագրով 0,26 հա բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասը տարանջատել երկու գույքային միավորների՝ 0,25416 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի և 0,00584 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի՝ համաձայն«ԻՆԷՔՍ» ՍՊԸ-ի կողմից տրված տարանջատման հատակագծի:
ա) 06-070-0036-0013 կադաստրային ծածկագրից առանձնացված 0,25416 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասին տրամադրել ՝ Փամբակ համայնք, գյուղ Մարգահովիտ, 1-ին փողոց, 149 բնակելի տուն փոստային հասցե:
բ) 06-070-0036-0013 կադաստրային ծածկագրից առանձնացված 0,00584 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասին տրամադրել ՝ Փամբակ համայնք, գյուղ Մարգահովիտ, 1-ին փողոց, 149/1 ծածկ փոստային հասցե:
2. Սույն որոշումից ծագող իրավունքները և պարտականությունները ենթակա են պետական գրանցման ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի միասնական ստորաբաժանումում: